Friday, 16 April , 2021
امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ - 5 رمضان 1442
شناسه خبر : 12155
  پرینتخانه » اسلایدر اصلی تاریخ انتشار : 17 فروردین 1400 - 14:59 |

بازار اجاره‌بها با ارقام دستوری قابل کنترل نیست

رئیس مشاوران‌املاک کشور لزوم پرهیز از وارد ساختن اعداد و ارقام دستوری را در توافق‌اجاره میان مالک و مستاجر را متذکرشد و تاکیدکرد بر اساس شرع، نماز و روزه فرد در منزلی که مالک آن راضی نیست، باطل است.
بازار اجاره‌بها با ارقام دستوری قابل کنترل نیست

گزارشگران ، مصطفی قلی خسروی ضمن گفتگو با مجله خبری تحلیلی “رویداد” با بیان اینکه اعلام افزایش ۲۵ درصدی نرخ اجاره بها توسط دولت در سال گذشته، موجب نارضایتی مشتریانی شده بود که با ارقامی کمتر با موجرین قرارداد امضا کردند، اظهار کرد: این یک مشکل بود که عده‌ای ضمن تمکین از قانون دولتی، [ایجاد کردند].

وی افزود: زمانی که ما پای منبر می‌نشستیم، آقایان می‌فرمودند اگر مالک راضی نباشد، نماز و روزه و فعل و انفعالات فرد در آن خانه باطل است؛ حال نباید مالک و مستاجر را روبرو هم قرار دهیم بلکه باید این دو را در کنار هم داشته باشیم.

قلی خسروی در بخشی دیگر از این مصاحبه رادیویی با بیان اینکه امروزه ستاد ملی کرونا با عبور از شرع، نماز جمعه و مساجد [و درپی آن منبرها را نیز] بسته است، اظهار کرد: برخی دستورالعمل‌ها دخالت در مالکیت است و لذا علما باید در قضیه مالک و مستاجر و هزینه ملک و چگونگی وصول آن، فتوا بدهند.

این مقام مسئول در حوزه اجاره و ملک، بار دیگر تاکید کرد که نباید در کار مالکیت دخالتی از سوی نهادها و دستگاه‌ها صورت گیرد و افزود: اعتقاد راسخ بنده این است که تبعاتی نیز دارد.

قلی خسروی یادآور شد: تسهیلاتی که برای مستاجرها فراهم می‌کنیم یک بحث و خرج کردن از جیب مردم، بحثی دیگر است. لذا باید اجاره به شرط تملیک باشد و در هر محله‌ای، منازلی برای اجاره داشته باشیم.

وی با تصریح بر اینکه بخشنامه‌های دولتی، هدف کنترلِ بازار اجاره بها و ملک را محقق نخواهد کرد، افزود: مالکیت در هر صورت محترم است؛ البته مالکین ایرانی، با تمام دنیا فرق دارند و هستند کسانی که حتی نرخ قانونی ۲۵ درصد سال گذشته را هم اضافه نکرده است.

خبرنگار : آزاده خواجه‌نصیری
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.